Yasemin Merih Alpaslan

Bursa Atatürk Lisesi ve İTÜ Endüstri Mühendisliği mezuniyetlerinin ardından, Hay Management Compensation System, Adler Learning Center Koçluk ve Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrenci Koçluğu programlarını tamamlamıştır.

İş hayatına 1994 yılında Borusan Holding’de başlayan Alpaslan Okan Holding İnsan Kaynakları Yöneticiliği, Sabancı Gıda ve İçecek Grubu içerisinde DanoneSA ve Tikveşli İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Doğuş Grubu içerisinde çeşitli şirketlerde İnsan Kaynakları ve Organizasyon Gelişim Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.

2004 yılında Kanal D İnsan Kaynakları Direktörü olarak Doğan Gruba katılmış; daha sonra ”Doğan TV İnsan Kaynakları ve Destek Fonksiyonlar Grup Başkanı” olarak Haziran 2018 tarihine kadar görevini sürdürmüştür.İnsan Kaynaklarının haricinde; Süreç Yönetimi, Lojistik, İş Güvenliği, İdari Yönetim fonksiyonları da görev alanı içerisinde olmuş, aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkan Danışmanlığıda yapmıştır.

PERYÖN(Türkiye Personel Yönetimi Derneği),Fenerbahçe Spor Kulübü ve ÖSGD(Özel Sektör Gönüllüleri Derneği) üyesi olan Merih, 2002-2005 yılları arasında PERYÖN Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Sekreterlik görevlerinde bulunmuştur.

Güçlü olduğu konular;

 

  • İnsan Kaynakları,
  • Lojistik,
  • Süreç Yönetimi,
  • İdari Yönetim,
  • İş Güvenliği.